Farmářský obchod Šumavaprodukt

Vznikl z potřeby a touhy bratrů Zelených dodávat místním občanům místní potraviny. Hlavním dodavatelem je pan Jiří Zelený majitel Farmy Zelený, který se orientuje na chov mléčného a masného skotu. Ze své produkce tedy zásobuje obchod masem hovězím, vepřovým i kuřaty. Kromě masa vyrábí řezníci na Farmě Zelený výtečné uzeniny (klobásy, salámy, párky, paštiku….). Do obchodu z farmy dodává také čerstvé kravské mléko, které je po nadojení pouze zchlazeno a dodáno do mlékomatu.

Farmářský obchod spolupracuje s řadou místních producentů, kteří zaplňují regály v obchůdku jak mléčnými výrobky, zeleninou a ovocem, marmeládami a sirupy, mošty, limonádami, pivem a řadou dalších potravin.

Majitelé Šumavaproduktu se snaží sortiment rozšiřovat tak, aby uspokojil každého náročného zákazníka.

Vzhledem k tomu, že obchod je zásobován převážně z farem, jsou potraviny vždy čerstvé a prvotřídní kvality. Tato skutečnost s sebou nese bohužel i drobnou nevýhodu. Obchod je totiž závislý jak na sezóně, tak na výrobním cyklu každého farmáře. V podstatě tento obchůdek kopíruje „retro“ prodejny. Jogurty přijíždí ve středu, maso v úterý, zelenina ve čtvrtek….. Plánování objednávek je velmi náročné, ale personál obchůdku má již velkou praxi a snaží se, aby bylo zboží vždy v plném sortimentu.

Na druhou stranu personál obchůdku je velmi kreativní a dokáže uspokojit všechny požadavky zákazníků, objednat, zarezervovat, zkrátka vyhovět, případně i poradit.

Řada zákazníků preferuje právě tento způsob nakupování, který není tak neosobní jako ve velkých marketech. Šumavaprodukt má za cíl nejen vyhovět zákazníkům, ale také podporovat místní producenty a farmáře, aby jejich poctivé a domácí produkty a výrobky pronikly k co největšímu okruhu zákazníků.

Tento cíl se snaží firma naplnit také otevřením vlastního eshopu, který má za úkol dopravit potraviny přímo na stůl zákazníkům. Je nutné zmínit, že to je cíl velmi náročný neboť přeprava potravin vyžaduje perfektní organizaci. V první fázi bude eshop zásobovat zákazníky v Sušici a blízkém okolí a bude-li zájem o jeho služby, rozšíří akční rádius na větší region. Spolumajitel firmy Ing. Tomáš Zelený věří, že Šumavaprodukt bude úspěšný i v této oblasti, není totiž nic snazšího než to zkusit.

Šumavaproduktu zdar a eshopu zvlášť!